Nejlevnější povinné ručení motocyklu 2024

 • Porovnejte si povinné ručení
 • Získejte nejvýhodnější nabídky
 • Ušetřete několik procent z ceny
Srovnat nabídky pojišťoven

Naposledy s námi ušetrila: DanaPraha
Ušetřeno 20 € na povinném ručení.

 • Pojištění za méně než polovinu ceny? I to je možné!
 • Porovnejte si nabídky pojišťoven
 • Pojištění vozidel můžete uzavřít online

Povinné ručení pro motorky

Povinné ručení je základní pojištění, které musí mít každý majitel motorového vozidla, včetně motorek. Toto pojištění chrání majitele motorky před hrazením škod způsobených třetím osobám z vlastní kapsy. Povinné ručení na motorku zahrnuje škody na zdraví a majetku třetích osob. V případě nehody nebo škody způsobené provozem motorky na pozemních komunikacích, pojišťovna uhradí vzniklou škodu.

I nejlevnější povinné ručení na motorku vám zaručí klidnou jízdu a asistenční službu zdarma, již v základním pojištění.

Pro snadné a přehledné porovnání nabídek více pojišťoven můžete využít kalkulačku povinného ručení a havarijního pojištění. Vybranou nabídku povinného ručení můžete následně uzavřít okamžitě a online.

Jak sjednat pojištění na motocykl

Existuje několik způsobů, jak sjednat pojištění na motocykl:

 1. Online - Nejvýhodnější možností je sjednání pojištění motocyklu z pohodlí domova pomocí kalkulačky povinného ručení.
 2. Na pobočce pojišťovny - Další možností je návštěva na pobočce pojišťovny a sjednání pojištění osobně.
 3. Po telefonu - Pojištění na motocykl můžete sjednat také po telefonu s operátorem pojišťovny.

Nezáleží na tom, kterou z těchto možností zvolíte, důležité je si předem porovnat nabídky různých pojišťoven a zjistit tak, která z nich nabízí nejlepší podmínky pro vaši situaci.

Faktory ovlivňující cenu pojištění

Cenu povinného ručení na motorku ovlivňují:

 • Parametry motorky
  • Model
  • Výkon
  • Rok výroby
 • Věk řidiče
 • Místo bydliště
 • Zkušenosti řidiče

Pojišťovny také zohledňují historii pojistných událostí řidiče, což se projevuje v systému bonus-malus.

Výše spoluúčasti a její vliv na cenu

Spoluúčast je částka, kterou řidič hradí z vlastní kapsy při pojistné události. Výše spoluúčasti může být pevně stanovena nebo určena jako procento z celkové škody. Například, pokud sjednáte spoluúčast 10 % a způsobíte škody na své motorce za 100 000 Kč, zaplatí za vás pojišťovna 90 000 Kč a zbytek, tedy 10 000 Kč, hradíte sami.

Volba vyšší spoluúčasti může vést ke snížení ceny povinného ručení, protože pojišťovna předpokládá, že řidič bude více zodpovědný a opatrný při řízení. Na druhou stranu, v případě pojistné události bude řidič nucen hradit vyšší částku z vlastní kapsy.

Krytí škod způsobených provozem vozidla

Povinné ručení na motorku je zákonem stanovené pojištění, které kryje škody způsobené provozem motocyklu na majetku i zdraví třetích osob. Je tedy důležité mít sjednané pojištění na motorku, ať už se jedná o sportovní motorku, klasický moped nebo skútr.

Limity pojistného krytí

Cena povinného ručení na motorku je ovlivněna různými faktory, jako jsou model, výkon a rok výroby motocyklu, ale také například věk řidiče a místo bydliště. Výše pojistného u povinného ručení na motorku se liší napříč pojišťovnami, proto je vhodné porovnat nabídky pojišťoven a vybrat si nejlepší pojištění pro vaši motorku.

Celoroční nebo sezónní pojištění

Motorky jsou často využívány sezónně, například pouze v letních měsících. Proto je možné sjednat si celoroční nebo sezónní pojištění na motorku. Sezónní pojištění je vhodné pro ty, kteří chtějí platit za pojištění pouze v období, kdy motorku skutečně využívají. Avšak v praxi se často stává, že cena za sezónní pojištění přesahuje mnohdy i částku za celoroční povinné ručení na motorku.

Přečtěte si pojistné podmínky!

Vždy si důkladně prostudujte pojistné podmínky a v případě nejasností se obraťte na svou pojišťovnu nebo odborníka, který vám může poskytnout potřebné informace a poradenství.

Seznamte se s výlukami pojištění motorky, aby jste vědeli o situacích, kdy pojišťovna nehradí škody způsobené provozem motocyklu. Tímto způsobem můžete předejít nepříjemným překvapením v případě pojistné události.

Slevy za jízdu bez nehod

Řidiči, kteří jezdí bez nehod, mohou získat slevy na povinném ručení. Tyto slevy se postupně navyšují s každým rokem bez pojistné události. V případě, že řidič způsobí nehodu, může dojít k navýšení pojistného. Více informací o systému bonus-malus naleznete zde.


Havarijní pojištění na motorku

Havarijní pojištění na motorku je dobrovolné pojištění, které kryje škody na vašem stroji. Toto pojištění je vhodné pro ty, kteří chtějí mít pokryté škody na své motorce v případě krádeže, havárie, přírodních živlů nebo vandalismu.

Pokud na motorce jezdíte jen v určitém období, například v létě, můžete si sjednat havarijní pojištění pouze pro tyto měsíce. V tomto případě dáte svou poznávací značku do depozitu a pojistka bude platit jen v období, kdy motorku skutečně využíváte. Tato možnost může být finančně výhodnější než celoroční pojištění.

Havarijní pojištění na motorku zahrnuje následující krytí

 1. Pojištění motorky proti krádeži - pokud je vaše motorka ukradena, pojišťovna vám poskytne finanční náhradu za ztrátu.
 2. Pojištění motorky proti havárii - pokud dojde k nehodě, která způsobí škodu na vaší motorce, pojišťovna uhradí náklady na opravu nebo náhradu stroje.
 3. Pojištění motorky proti přírodním živlům - pokud je vaše motorka poškozena přírodními živly, jako jsou bouřky, povodně nebo sněhové závěje, pojišťovna uhradí náklady na opravu nebo náhradu stroje.
 4. Pojištění motorky proti vandalismu - pokud je vaše motorka poškozena v důsledku úmyslného poškození nebo ničení, pojišťovna uhradí náklady na opravu nebo náhradu stroje.

Pro získání nejlepšího havarijního pojištění na motorku je důležité porovnat nabídky různých pojišťoven. Můžete využít online kalkulačky pro srovnání cen a sjednání nejvýhodnějšího pojištění pro vaši motorku.


Rozdíly v cenách mezi pojišťovnami

Ceny za pojištění motocyklu se mohou lišit z různých důvodů, jako jsou například objem motoru, věk řidiče nebo místo bydliště. Proto je důležité si před sjednáním pojištění na motocykl porovnat nabídky různých pojišťoven a zjistit tak, která z nich nabízí nejlepší podmínky pro vaši situaci.

Allianz povinné smluvní pojištění
ČPP povinné smluvní pojištění
Generali povinné smluvní pojištění
UNIQA povinné smluvní pojištění
Kooperativa povinné smluvní pojištění
ČSOB povinné smluvní pojištění
Slavia povinné smluvní pojištění
Hasičská vzájemná pojišťovna povinné smluvní pojištění
Direct povinné smluvní pojištění
Pillow povinné smluvní pojištění