Nejlevnější zákonné pojištění pro Vaše auto

  • Porovnejte si povinné ručení
  • Získejte nejvýhodnější nabídky
  • Ušetřete několik procent z ceny
Srovnat nabídky pojišťoven

Naposledy s námi ušetrila: DanaPraha
Ušetřeno 20 € na povinném ručení.

  • Pojištění za méně než polovinu ceny? I to je možné!
  • Porovnejte si nabídky pojišťoven
  • Pojištění vozidel můžete uzavřít online

Co je to zákonné pojištění vozidel?

Zákonné pojištění motorových vozidel neboli povinné ručení je povinností pro každého řidiče. Pokud chcete svůj automobil nebo jiné motorové vozidlo provozovat na veřejných komunikacích, máte technický průkaz nebo přidělenou registrační známku, musíte si vyřídit povinné ručení, a to před tím, než vůz začnete používat.

Tohle pojištění pokrývá škody na majetku i na zdraví, které případně provozováním svého vozidla způsobíte druhé straně a jediným platným dokladem o jeho zřízení je pojistníkem podepsaná zelená karta. Nepočítejte ovšem s tím, že nahradí škody i vám samotným. Na to byste si museli pořídit ještě havarijní připojištění, které už není ze zákona povinné. Spousta pojišťoven v současnosti nabízí na havarijní připojištění zajímavé bonusy, pokud u ní máte zřízeno i povinné ručení.

Jak vysokou škodu za vás pojišťovna uhradí? Podle zákona je minimální hranice 35 000 000 Kč, limit se dá za příplatek zvednout až na 100 000 000 Kč. Pokud by se stalo, že újma, kterou jste způsobili, přesáhne nastavený limit, budete muset rozdíl doplatit z vlastních finančních prostředků.

Co říká zákon

O pojištění zodpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla pojednává zákon č. 168/1999 sb. Podle novely tohoto zákona, která vešla v platnost v roce 2008, může být vlastníku vozu, který nemá řádně vyřízené povinné ručení, dělena pokuta od 5 000,- do 40 000,- Kč (do roku 2008 to mohlo být maximálně 20 000 Kč). Stejná novela určila jediným platným dokladem Zelenou kartu, na níž nesmí chybět podpis. V případě, že při silniční kontrole Zelenou kartu nepředložíte, nebo nebude podepsaná, můžete zaplatit pokutu 1500,- až 3000,- Kč. Pokuta až 20 000,- Kč hrozí za neodevzdání státní poznávací značky nebo osvědčení o registraci. Aby toho nebylo málo, v případě, že nemáte vyřízené zákonné pojištění vozidel a budete přistiženi, zaplatíte také příspěvek zpětně za každý den, kdy jste automobil bez pojištění používali. Tento příspěvek je stanovován podle kategorie vozidla, a to od 20,- do 300,- korun.

Jak získat to nejnižší zákonné pojištění?

Jak vidíte, zákonné pojištění je povinnou pojistkou a její absence je drahá záležitost. Proto se vyplatí mít zákonné pojištění. Jak však neplatit více, než je nutné? Jak nalézt nejvýhodnější pojištění automobilu? Klíčem je služba porovnání zákonného pojištění. Díky porovnání pojištění získate přehled o nabídkach jednotlivých pojišťoven. Porovnání zákonného pojištění Vám nabízíme zcela zdarma v porovnávači. Porovnejte si nabídky pojišťoven ješte teď.

Nejčastější otázky o zákonném pojištění

Co je zákonné pojištění vozidel a proč ho potřebuji?

Zákonné pojištění vozidel je pojištění povinné zákony, které chrání řidiče a ostatní účastníky silničního provozu v případě nehody. Potřebujete ho proto, aby jste mohli legálně řídit na veřejných silnicích.

Jaký je rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním?

Povinné ručení pokrývá způsobené škody na majetku a zdraví třetích osob. Havarijní pojištění kryje škody na vašem vozidle v případě nehody, kterou jste způsobili sami.

Jaké jsou sankce za nepojištěné vozidlo?

Za nepojištěné vozidlo hrozí vysoké pokuty, odebrání technického průkazu, odtažení vozidla, až po zabavení vozidla až do uhrazení povinnosti sjednat pojištění.

Jaká je výše pojistného pro zákonné pojištění vozidel?

Výše pojistného závisí na několika faktorech, jako jsou typ vozidla, věk řidiče, počet nehod, které jste měli atd.

Allianz povinné smluvní pojištění
ČPP povinné smluvní pojištění
Generali povinné smluvní pojištění
UNIQA povinné smluvní pojištění
Kooperativa povinné smluvní pojištění
ČSOB povinné smluvní pojištění
Slavia povinné smluvní pojištění
Hasičská vzájemná pojišťovna povinné smluvní pojištění
Direct povinné smluvní pojištění
Pillow povinné smluvní pojištění