/>

Jak ověřit platnost povinného ručení

Povinné ručení je zákonem stanovená povinnost pro všechny vlastníky motorových vozidel. Jak ověřit platnost povinného ručení vozidla na vlastním nebo nebo cizím vozidle?

Jak ověřit platnost povinného ručení vozidla na vlastním vozidle?

Přes web ČKP

Nejrychlejší a nejjednodušší cesta je ověřit platnost povinného ručení přes internet. To můžete udělat na stránkách České kanceláře pojistitelů.

Na zelené kartě nebo pomocí infolinky pojišťovny

Na zelené kartě najdete informace o platnosti povinného ručení. Pokud máte pochybnosti o platnosti vašeho povinného ručení, můžete se obrátit na infolinku vaší pojišťovny. Pojišťovna by měla být schopna ověřit platnost vašeho povinného ručení na základě údajů, které jí poskytnete.

Jak ověřit platnost povinného ručení vozidla na cizím vozidle?

Platnost povinného ručení na cizím vozidle můžete ověřit online skrze oficiální stránky České kanceláře pojistitelů. Pokud jste si stihli zapamatovat nebo zapsat poznávací značku cizího vozidla, můžete zde jednoduše zjistit, zda má vozidlo platné povinné ručení.

Při ověření platnosti povinného ručení se zobrazí následující údaje:

  • Informace o vozidle: Značka, model a rok výroby vozidla.
  • Číslo pojistné smlouvy: Toto číslo je jedinečné pro každou pojistnou smlouvu a slouží k její identifikaci.
  • Pojistitel: Název pojišťovny, u které je vozidlo pojištěno.

Co znamená, když se nezobrazí žádná pojišťovna

Pokud se při ověření platnosti přes ČKP nezobrazí žádná pojišťovna, znamená to, že dané vozidlo nemá sjednané povinné ručení. To je v České republice protizákonné a může to mít pro majitele vozidla vážné důsledky, včetně pokut až do výše 100 000 Kč.

Pokud jste si ověřovali platnost povinného ručení pro vozidlo, které jste právě koupili, je důležité co nejrychleji sjednat novou smlouvu o povinném ručení.

Jak sjednat povinné ručení?

Online sjednání povinného ručení je stále oblíbenější. Nabízí pohodlí sjednání pojištění z domova a často také výhodnější ceny. U nás na bezvapojisteni.cz si můžete porovnat ceny povinného ručení od různých pojišťoven a vybrat si tu nejlepší pro vás. Po odeslání formuláře obdržíte nabídku na povinné ručení, kterou můžete ihned akceptovat a zaplatit. Celý proces trvá jen několik minut.

Allianz povinné smluvní pojištění
ČPP povinné smluvní pojištění
Generali povinné smluvní pojištění
UNIQA povinné smluvní pojištění
Kooperativa povinné smluvní pojištění
ČSOB povinné smluvní pojištění
Slavia povinné smluvní pojištění
Hasičská vzájemná pojišťovna povinné smluvní pojištění
Direct povinné smluvní pojištění
Pillow povinné smluvní pojištění